خدمات کمپانی های حمل و نقل محدود به ارسال کالا در مقصد نمی باشد . این سرویس ها علاوه بر حمل کالا ، خدمات انبارداری ، تخلیه و بارگیری ، تشریفات گمرکی و حمل محمولات با شرایط خاص هستند .

خدمات شرکت ها در حوزه ی ترانزیت شامل بار کانتینری ، واردات ، صادرات از جمله خدمات صادرات هفتگی ، خرده بار ، حمل و نقل چندوجهی یا ترکیبی ، حمل کالاهای پروژه و کالاهای نمایشگاهی ، بسته بندی ، عملیاتگمرکی و ترخیص ، سرویس های مناطق آزاد ، بیمه کالا و مشاوره می باشد .شرکت های باربری با اخذ نمایندگی های بین المللی و داخلی و ایجاد رابطه ی تجاری با کمپانی های خارجی اقدام به حمل و نقل بین المللی کالا می نمایند .مجامع داخلی و بین المللی ترانزیت متعددی از جمله IRU ، EORI CODE ، ICC ، ASYCUDE WORLD و انجمن حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا ، از مراجع مسئول در این زمینه محسوب می شوند . از دیگر خدمات این شرکت های می توان به ترانزیت ، کریر ، فورواردر ، کاپوتاژ ، استعلام قیمت و رهگیری مرسولات اشاره کرد . انتخاب ناوگان مناسب با توجه به نیاز های مشتری از مهم ترین عوامل موفقیت و جذب مشتری به حساب می آید .

تجارت کالای صنعتی ، کشاورزی ، الکترونیکی ، مصرفی ، خوراکی و غیره فقط از طریق سیستم حمل و نقل قابلیت گسترش در مناطق مختلف را دارد . برای مثال حمل مواد سوختی یا ترانزیت سوخت و محصولات نفتی از سخت ترین و پر ریسک ترین انواع حمل و نقل می باشد. این نوع حمل کالا اغلب از روشهای حمل و نقل زمینی، دریایی، ریلی انجام می شود . این خدمات و سرویس ها طبق مقررات و ضوابط خاصی انجام می شوند. جابجایی مواد سوختی باید حدالامکان توسط وسایل نقلیه مسقف انجام شود تا از تابش مستقیم نور خورشید و یا بارش مستقیم باران در امان باشد. در این خصوص شرکت های حمل و نقل بین المللی برای ترانزیت محمولات سوختی می بایست جهت هماهنگی و تعیین مسیر تردد از مبدا به مقصد، به سازمان مذکور مراجعه کنند و ضمن ارائه در خواست کتبی به همراه اظهار نامه صاحب کالا , مجوز و مسیر عبور مواد خطرناک را دریافت نمایند .ترانزیت مواد نفتی حمل گازوئیل .بنزین، نفت و قیر، نفت کوره ، نفت خامتوسط ناوگان های بروز و مجهز حمل و نقل کشور انجام می شود به طوری که به کلیه نقاط کشور یا کشورهای همجوار و همسایه انجام شود. ترخیص ، صادرات و واردات نفت خام و مشتقات نفتی خود نیازمند تخصص افراد با تجربه می باشد، از نکات مهم و رقابتی در ترانزیت ، اطمینان از کیفیت و رعایت نکات ایمنی و همچنین زمان ارسال می باشد .

پس شرایط محیطی مناسب و استفاده از کابین ها ، کانتینر ها و به طور کلی قالب های مناسب در ارسال کالا از اهمیت زیادی برخوردار است . کیفیت مطلوب کالا باید در طول مسیر حفظ شود .شرکت حمل و نقل بین المللی در اصل محمولات صاحبان کالا را تحت پوشش عملیات لجستیک حمل و نقل یا ترانزیت کالا قرار می دهند . این شرکت ها با حضور در بنادر ، مناطق مرزی وگمرکی فعالیت های کریری ، فورواردی و مراحل قانونی حمل کالا را برای مشتریان به سرانجام می رسانند.

در این حوزه از ۴ روش لجستیک زمینی ، دریایی ، هوایی و ریلی استفاده می شود .

پیام بگذارید

پرواترابر کلیه حقوق محفوظ است.